O nás

ihrisko

Od marca 2008 začala pôsobiť na Slovensku detská golfová organizácia U.S.Kids Golf SK. Začlenila sa tak k vyše 50-tim krajinám celého sveta, kde táto najväčšia detská golfová organizácia pôsobí.

Prečo sa stať členom U.S.Kids Golf SK.

U.S.Kids Golf SK sa stala aj na Slovensku najväčšou detskou golfovou organizáciou. Od ostatných podobných detských organizácií sa odlišuje svojou prepracovanou koncepciou výučby golfu, ktorá sa používa aj vo vyspelých golfových krajinách. Má svoju metodiku výučby golfu, ktorá sa používa v niektorých krajinách aj na školách, ako súčasť telesnej výchovy. Metodika PTP –Personal Tee Learning Programm má 5 výkonnostných stupňov a je vhodná už od úplných začiatočníkov až po pokročilých hráčov. U.S.Kids Golf vychováva a vedie ku golfu deti od 4 rokov po 18 rokov. Pre deti do 10 rokov má prispôsobené a nanormované ihrisko tak, aby spĺňalo ich fyzický vek a mohli súťažiť s dospelými hráčmi. Táto forma umožňuje hrať súčasne dospelému hráčovi a detskému hráčovi golfu bez toho, aby dochádzalo k zdržiavaniu na golfovom ihrisku.


PTP- Personal Tee Learning Programm. Pre svojich členov počas celého roka organizuje golfové kempy, kde sa deťom venujú tréneri U.S. Kids Golf . V kempoch si zvyknú deti spraviť skúšky z metodiky PTP. Skúšky si deti môžu spraviť aj počas celého roka u trénerov s ktorými U.S.Kids Golf SK spolupracuje. U.S. Kids Golf má celoslovenský rozsah a spolupracuje so všetkými golfovými rezortmi na Slovensku.

 

Ako prebieha detská golfová U.S.Kids Golf SK Tour.


Deti sú rozdelené podľa vekovej kategórie a to nasledovne:

Kategórie Odpalisko Hendikep Počet jamiek
Chlapci 6 rokov a menej Zelené 0 - BEZ 9
Chlapci 7 - 8 rokov Zlaté 0 - BEZ 9
Chlapci 9 - 10 rokov Zlaté 0 - BEZ 18
Chlapci 11 - 12 rokov Červené 0 - BEZ 18
Dievčatá 8 rokov a menej Zelené 0 - BEZ 9
Dievčatá 9 - 10 rokov Zlaté 0 - BEZ 9
Dievčatá 11 - 12 rokov Červené 0 - BEZ 18

 

U.S.KidsGolf Teen Tour


Kategórie Odpalisko Hendikep Počet jamiek
Chlapci 13 – 14 rokov Žlté -4 – 54 18
Chlapci 15 – 18 rokov Žlté
-4 – 54 18
Dievčatá 13 – 14 rokov Červené -4 – 54 18
Dievčatá 15 – 18 rokov Červené -4 – 54 18
Prichádzajúci společná chlapci a dievčatá 13 – 18 rokov Žlté BEZ 9

 

Rozhodujúce pre zaradenie do vekovej kategórie je vek k 31.12.roku, kedy tour prebieha.


Detská U.S.Kids Golf SK Tour prebieha každoročne od apríla do októbra a skladá sa z 8 základných kôl, 3 semifinálové kolá a dvojdňového medzinárodného finále. U.S.Kids Golf SK Tour sa hrá na rany, deti do 10 rokov hrajú z tzv. predných odpalísk. Po každom turnaji prebieha vyhlásenie výsledkov jednotlivých kategórií a odovzdanie prvým trom v každej kategórií medaile. Hráčom sa započítavajú body za umiestenie a tieto sa sčítavajú do konečného poradia za celú tour(podrobnosti k turnaju sú v sekcií PROPOZÍCIE ).


Okrem detskej tour, USKG poriada aj rodinnú tour tzv.Family course. V nej spoločne súťažia deti so svojimi rodinnými príslušníkmi v dvojčlenných družstvách.

 

Ako sa stať členom U.S.Kids Golf SK :
Členom sa môže stať iba dieťa, ktoré má písomný súhlas aspoň jedného rodiča. Vstupný ročný registračný poplatok za člena U.S.Kids Golf SK je 35 eur. V členskom je zahrnutý PTP balíček  pre každú vekovú kategóriu, alebo headkover USKG   ( podľa osobného výberu člena) . Prihlášku za člena nájdete na úvodnej web stránke U.S.Kids Golf SK .                     
Výhody členstva v U.S.Kids Golf SK – zľava 10% na nákup tovaru značky USKG, zľava 10% na všetky kempy počas celej sezóny, zľava na štartovnom na každom turnaji USKG.

Dôležité upozornenie:
Zaregistrovaním sa za člena U.S. Kids Golf SK nezaniká členstvo hráča v jeho materskom klube. Sú naďalej členmi svojich klubov a plnia si všetky povinnosti ohľadom svojho materského klubu. Členom USKG sa môže stať rovnako dieťa, ktoré nemá HCP a nie je členom žiadneho golfového klubu. U.S.Kids Golf SK tour, môžu hrať aj deti, ktoré nie sú zaregistrované v USKG. Členovia USKG sa môžu zúčastňovať turnajov USKG v Čechách a v zahraničí.

Ďalšie smerovanie U.S. Kids Golf SK :
Zámerom USKG je priblížiť golf širokej verejnosti. Našim heslom je robiť golf pre všetkých a metodika USKG, je učiť deti hrať golf hravou formou. USKG poriada pre deti každoročne sériu turnajov pre deti od 4 do 18 rokov, kde najlepší vo svojich vekových kategóriách reprezentujú Slovensko na Českom šampionáte USKG, Česko-Slovenskom pohári, na Európskom šampionáte v Škótsku a Svetovom šampionáte v USA .


Newsletter (registrácia na odoberanie správ)
Copyright © 2004-2023 Golf SPS spol. s r.o., všetky práva vyhradené
Hot line rýchle kontaktné číslo